Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola przy parafii Matki Bo偶ej Kr贸lowej Polski
Pod koniec listopada 1998 roku odby艂o si臋 w domu katechetycznym przy parafii MBKP w Stalowej Woli zebranie za艂o偶ycielskie. W艣r贸d za艂o偶ycieli s膮 byli zawodnicy, dzia艂acze, trenerzy rozwi膮zanej sekcji Lekkiej Atletyki ZKS Stal Stalowa Wola i sympatycy lekkiej atletyki. Podczas tego zebrania zosta艂 uchwalony statut klubu oraz ustalony termin zebrania wyborczego.
W dniu 8 grudnia 1998 odby艂y si臋 wybory do zarz膮du klubu. Jest to data otwieraj膮ca now膮 histori臋 tego klubu i lekkiej atletyki w Stalowej Woli. Na w/w zebraniu dokonano wyboru do honorowego zarz膮du klubu w sk艂adzie:
- ks. Edward Madej – Proboszcz parafii MBKP
- 鈥燗lfred Rzegocki – Prezydent Miasta Stalowej Woli
- Ryszard Kardasz – Prezes Zarz膮du HSW S.A.
- Adam Kuziora – Prezes Mostostalu S.A.
- J贸zef Kasperek – Prezes Elektrowni Stalowa Wola
Zarz膮d klubu zosta艂 wybrany w nast臋puj膮cym sk艂adzie:
- Stanis艂aw Anio艂 – Prezes
- Janusz Jurys – V -ce prezes ds. organizacyjnych
- Aleksander Jankowski – V -ce-prezes ds. gospodarczych
- Jan Sibiga – skarbnik
- Kazimierz Baran – sekretarz
- Bronis艂aw Hnatyk – cz艂onek
- Ryszard K膮dzio艂ka – cz艂onek
Komisja rewizyjna w sk艂adzie:
Artur Behler, Krzysztof G膮dek, Zenon Jurkiewicz
S膮d kole偶e艅ski:
S艂awomir Chyl, Stanis艂aw 艁a艅cucki, 鈥El偶bieta Dul, Jerzy Kobylarz
KKS VICTORIA jest pierwszym katolickim klubem sportowym dzia艂aj膮cym na naszym terenie, a zasi臋g jego dzia艂alno艣ci nie ogranicza si臋 do jednej parafii
Zadaniami statutowymi klubu jest popularyzacja sportu poprzez systematyczny trening, organizowanie zawod贸w, imprez klubowych, oboz贸w sportowych w duchu katolickim. Treningi dla dzieci i m艂odzie偶y odbywaj膮 si臋 na obiektach MOSiR przy ul. Hutniczej.
Zgodnie ze statutem po 4 letniej kadencji odby艂y si臋 wybory w艂adz klubu. Wybrano Zarz膮d II kadencji 聽w nast臋puj膮cym sk艂adzie
- Stanis艂aw Anio艂 – prezes
- Marian Krawczak – v-ce prezes ds. sportowych
- Jan Piestrak – v-ce prezes ds. gospodarczych
- J贸zef Sowa – skarbnik
- Ryszard K膮dzio艂ka – sekretarz
Kadr臋 trenersk膮 stanowili:
- Miros艂aw Barszcz
- Jacek 艁yp
- Stanis艂aw Anio艂
- Anna Kata od 2002 roku
Pomimo tak kr贸tkiego sta偶u jako klub osi膮gn臋li艣my bardzo dobre wyniki sportowe. W okresie tym zawodnicy zdobyli 62 medale na Mistrzostwach Polski w r贸偶nych kategoriach wiekowych z tego 20 z艂otych, 18 srebrnych, 24 br膮zowe.
Pierwszy medal dla klubu zdoby艂a Barbara Marchut w biegu na 200 m na HMPJ w Spale.Najcz臋艣ciej na podium Mistrzostw polski stawa艂a Monika Wi艣niowska, kt贸ra zdoby艂a 12 medali. Pozostali medali艣ci to: Barbara Kope膰, Ma艂gorzata Je偶, Magdalena Pa藕dzior, El偶bieta Lepa, Luiza Momot, Dorota D膮bek, Anna Maziarz, Justyna Mudy, Monika Flis, Danuta Urbanik, Beata Matysiak, z艂ote sztafety na OOM 4 x 400 m 鈥 (Sylwia Ziarno, Barbara Kasprowicz, Danuta Urbanik, Anna Brzezi艅ska, Monika Flis), Jacek Ku藕niar, Rafa艂 Dy艣,聽鈥Marcel 呕ukowski, Konrad Partyka, Artur Stopyra, Mariusz Mierzwa, 艁ukasz Ju艣ko.
Zawodnicy reprezentowali kraj w meczach mi臋dzypa艅stwowych, Mistrzostwach Europy, Pucharze Europy i 艢wiata.
W roku 2010 klub nasz okaza艂 si臋 najlepszym klubem w wojew贸dztwie podkarpackim zajmuj膮c I miejsce w wojew贸dzkim wsp贸艂zawodnictwie聽 w lekkiej atletyce. Nale偶y nadmieni膰, 偶e w okresie 12 lat naszej dzia艂alno艣ci zajmowali艣my 10 razy I miejsce. W biegach prze艂ajowych jak r贸wnie偶 w lidze m艂odzik贸w zaj臋li艣my I miejsce. Do najwi臋kszych indywidualnych osi膮gni臋膰 sportowych zawodnik贸w nale偶y zdobycie聽2 z艂otych medali w biegu na 800 m na Mistrzostwach Polski Junior贸w w hali Joanny J贸藕wik oraz start w Mistrzostwach 艢wiata w Kanadzie. W biegu na 800 m Joanna J贸藕wik zaj臋艂a XI miejsce, natomiast sztafeta 4 x 400 m z jej udzia艂em zaj臋艂a VIII miejsce.聽Kolejnym du偶ym sukcesem jest zdobycie przez Stanis艂awa 艁a艅cuckiego z艂otego medalu聽w biegu na 3000 m z przeszkodami na Mistrzostwach Europy Weteran贸w na W臋grzech.聽Po perypetiach zwi膮zanych z kontuzj膮 Danuta Urbanik na M艂odzie偶owych Mistrzostwach Polski聽 w biegu na 1500 m zdoby艂a z艂oty medal, a w biegu na 800 m srebrny, tym samym potwierdzaj膮c swoja klas臋 w Polsce.聽Bardzo mi艂膮 niespodzianka by艂o zdobycie przez Adama Ma艂ka z艂otego medalu聽na nieoficjalnych Mistrzostwach M艂odzik贸w w ramach Ma艂ego Memoria艂u Janusza Kusoci艅skiego聽oraz zdobycie przez sztafet臋 4 x 400 m w sk艂adzie: Maria Serafin, Diana Bak, Katarzyna Lis, Joanna J贸藕wik z艂otego medalu podczas Mistrzostw Polski Junior贸w.聽Podczas XXII Mi臋dzynarodowej Parafiady w Warszawie nasza reprezentacja zaj臋艂a I miejsce. Zawodnicy聽 na Mistrzostwach Polski zdobyli 艂膮cznie 7 medali w tym 5 z艂otych.Kolejny du偶y sukces odnie艣li艣my聽we wsp贸艂zawodnictwie trener贸w. Trener Stanis艂aw Anio艂 zaj膮艂 pierwsze miejsce natomiast trener Miros艂aw Barszcz drugie.
Zarz膮d III kadencji 聽w nast臋puj膮cym sk艂adzie
- Stanis艂aw Anio艂聽– prezes
- Zdzis艂aw Gaw臋cki聽– v-ce prezes ds. sportowych
- Piotr Serafin聽– v-ce prezes ds. gospodarczych
- J贸zef Sowa聽– skarbnik
- Ryszard K膮dzio艂ka聽– sekretarz
Komisja Rewizyjna:
1. Artur Behler
2. Stanis艂aw 艁a艅cucki
3. Adam Wi艣niowski
S膮d Ko偶e艅ski:
S艂awomir Chyl
Piotr Anio艂
Anna 呕ak
Najwi臋ksze sukcesy zespo艂owe to: 6 razy pierwsze miejsce w punktacji zespo艂owej na Mi臋dzynarodowej Parafiadzie Dzieci i M艂odzie偶y w Warszawie, 4 razy pierwsze miejsce w punktacji zespo艂owej na MPJ i OOM w biegach prze艂ajowych oraz 10 razy jako najlepszy klub lekkoatletyczny w wojew贸dztwie podkarpackim, a w wsp贸艂zawodnictwie wojew贸dzkim interdyscyplinarnym klub nasz jedno sekcyjny plasuje si臋 na miejscach od II do IV.
Zarz膮d IV kadencji KKS Victoria Stalowa Wola
Prezes:聽Stanis艂aw Anio艂
v-ce prezes:聽Piotr Serafin
v-ce prezes: Ryszard Drobny
skarbnik:聽J贸zef Sowa
sekretarz:聽Ryszard K膮dzio艂ka
Komisja Rewizyjna w sk艂adzie:
Adam Wi艣niowski – Przewodnicz膮cy
Stanis艂aw 艁a艅cucki
鈥燘ogdan Dziuba
S膮d Kole偶e艅ski w sk艂adzie:
El偶bieta Kulpa – Przewodnicz膮ca
Anna 呕ak -Z-ca przewodnicz膮cej
Piotr Anio艂 – sekretarz
Opr贸cz bardzo dobrych wynik贸w sportowych klub nasz organizuje w ci膮gu roku oko艂o 20 imprez masowych dla dzieci, m艂odzie偶y i spo艂ecze艅stwa Stalowej Woli i regionu. Najwa偶niejsze to:聽Mi臋dzynarodowy Uliczny Bieg Hutnika obecnie Bieg Konstytucji 3-go Maja oraz Og贸lnopolski Uliczny Bieg Niepodleg艂o艣ci, Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w LA, Parafiady, Czwartki LA – 10 razy w roku, Grand Prix w Biegach prze艂ajowych, Mistrzostwa Powiatu M艂odzik贸w.
W okresie 14 lat istnienia Klubu zawodnicy zdobyli 105 medali na Mistrzostwach Polski w r贸偶nych kategoriach wiekowych z tego 37 z艂otych, 32 srebrnych, 36 br膮zowe.
W 2007 roku Danuta Urbanik wywalczy艂a srebrny medal Mistrzostw Europy Junior贸w w biegach prze艂ajowych w Toro Hiszpania. Stanis艂aw 艁a艅cucki wywalczy艂 2 srebrne medale Mistrzostw 艢wiata Weteran贸w na 3000 m z przeszkodami M-50 w Lahti Finlandia 2009 r. i Sakramento USA聽2011 roku oraz z艂oty medal Mistrzostw Europy Weteran贸w聽Nyiregyhaza W臋gry 2010 r.
Kadr臋 trenersk膮 stanowi膮:
- Miros艂aw Barszcz
- Jacek 艁yp
- Stanis艂aw Anio艂
- Monika Wi艣niowska
- Bogus艂aw Tutka
- Marcin Malecki
- Grzegorz Stromi艅ski
Multimedalistk膮 jest Danuta Urbanik kt贸ra zdoby艂a 25 medali Mistrzostw Polski i srebrny medal Mistrzostw Europy. Monika Flis zdoby艂a 15 medali Mistrzostw Polski, Monika Wi艣niowska聽zdoby艂a 12 medali Mistrzostw Polski oraz Joanna J贸藕wik z 9 medalami Mistrzostw Polski. Trzy zawodniczki聽Monika Flis, Joanna J贸偶wik, Danuta Urbanik聽startowa艂y聽w 2011 roku na M艂odzie偶owych Mistrzostwach Europy w Ostrawie.
W roku 2012 zawodnicy brali udzia艂 we wszystkich imprezach rangi mistrzowskiej, wojew贸dztwa oraz Polski w hali, prze艂ajach oraz letnich. Pomimo nie najlepszych warunk贸w treningowych w zimie i lecie zawodnicy osi膮gn臋li dobre wyniki sportowe. Zawodnicy zdobyli 46 klas sportowych a to: kM- 1, kl. I 鈥 3, II kl. 鈥 6, III kl. 鈥 16, IV kl. 鈥 10, V kl. 鈥 10 oraz 10 medali na -Mistrzostwach Polski r贸偶nych kategorii 聽2 z艂ote, 3 srebrne , 5 br膮zowych oraz 2 na MP Weteran贸w i 1 na Mistrzostwach Europy Weteran贸w.
Do najwi臋kszych osi膮gni臋膰 sportowych zawodnik贸w nale偶膮:
Danuta Urbanik zdobycie na Mistrzostwach Polski Senior贸w 聽2 br膮zowych medali w biegu na 800 i 1500 m oraz starty w kraju 聽i zagranic膮 w celu uzyskania minimum na Igrzyska Olimpijskie 聽w Londynie. Startowa艂a na Uniwersjadzie w Chinach gdzie zaj臋艂a 11 miejsce w biegu na 800 m.
Joanna J贸藕wik zdobycie srebrnego medalu w biegu na 800 m na M艂odzie偶owych Mistrzostwach Polski.
Anna W贸jcik zdobycie z艂otego medalu w biegu na 4 km na Mistrzostwach Polski Junior贸w w prze艂ajach oraz na letnich z艂otego 聽w biegu na 5000 m i br膮zowego na 3000 m.
Bart艂omiej St贸j na Og贸lnopolskiej Olimpiadzie M艂odzie偶y w rzucie dyskiem srebrny medal. 聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽Na tej samej imprezie zdobycie br膮zowego medalu w biegu sztafetowym 4×400 m w sk艂adzie: Beata Krawiec, Marta Ma艣lach, Agata Brz贸ska, Klaudia Chmielowska.
Oliwia Paku艂a srebrny medal w biegu na 600 m na Mistrzostwach Polski M艂odzik贸w.
P臋cak Kamil br膮zowy medal w tr贸jskoku na Halowych Mistrzostwach Polski Junior贸w M艂odszych.
Stanis艂aw 艁a艅cucki srebrny medal w biegu na 3000 m z przeszkodami 聽i V miejsce w biegu na 1500 m na Mistrzostwach Europy weteran贸w M-50 oraz na Mistrzostwach Polski z艂otego w biegu na 3000 z przeszkodami oraz srebrnego na 5000 m.
Dobr膮 promocj膮 Klubu by艂y starty w kraju i zagranic膮 w biegach ulicznych Bogdana Dziuby.
W prowadzonym wsp贸艂zawodnictwie sportowym trener贸w Podkarpackiego Okr臋gowego Zwi膮zku Lekkiej Atletyki 聽Stanis艂aw Anio艂 zaj膮艂 II miejsce, a Miros艂aw Barszcz III m-ce, Jacek 艁yp聽V m-ce.
Zarz膮d V kadencji KKS Victoria Stalowa Wola
Prezes: Stanis艂aw Anio艂
v-ce prezes: Piotr Serafin
v-ce prezes: Andrzej Garga艣
skarbnik: J贸zef Sowa
sekretarz: Ryszard K膮dzio艂ka
Komisja Rewizyjna w sk艂adzie:
Adam Wi艣niowski 鈥 Przewodnicz膮cy
Stanis艂aw 艁a艅cucki -Z-ca przewodnicz膮cego
鈥燘ogdan Dziuba 鈥 sekretarz
S膮d Kole偶e艅ski w sk艂adzie:
Anna Miller 鈥 Przewodnicz膮ca
Danuta Urbanik -Z-ca przewodnicz膮cej
Piotr Anio艂 鈥 sekretarz
Rys historyczny Sekcji Lekkiej Atletyki w okresie 60 lecia Zak艂adowego Klubu Sportowego Stal Stalowa Wola
Tradycje lekkoatletyczne w Stalowej Woli – si臋gaj膮 czas贸w przedwojennych kiedy to w maju 1939 roku, z okazji Dnia Hutnika zorganizowano biegi uliczne.
Sekcja lekkiej atletyki zosta艂a za艂o偶ona wiosn膮 1946 roku przez Aleksandra Klarczy艅skiego i Mariana Szynkiewicza. Zorganizowano nab贸r m艂odzie偶y, kt贸ra ch臋tnie garn臋艂a si臋 do uprawiania sportu. Przyst膮piono r贸wnie偶 do budowy bie偶ni. Pierwszym trenerem zosta艂 by艂y zawodnik „POGONI” Lw贸w –聽W艂adys艂aw Niemiec聽-mieszkaniec Charzewic. Pierwsza grupa stalowowolskich lekkoatlet贸w wyst臋powa艂a na zawodach ju偶 w tym samym roku w Przeworsku, Jaros艂awiu i Przemy艣lu. Wtedy objawi艂y si臋 talenty sportowe biegaczy Stefana D膮browskiego i Mariana Madeja.W roku 1953 trenerem zostaje rekordzista kraju i olimpijczyk聽Wac艂aw G膮ssowski, kt贸ry na rok przyjecha艂 do Stalowej Woli, gdzie organizowa艂 od podstaw sekcj臋 lekkoatletyki, ale jednocze艣nie bra艂 udzia艂 w tzw. 鈥濫ksperymencie CRZZ鈥, prowadz膮c szkolenie na obozach Centralnej Rady Zwi膮zk贸w Zawodowych.
Pomimo bardzo skromnej bazy dla uprawiania lekkiej atletyki osi膮gni臋te w tym czasie rezultaty do dzi艣 stanowi膮 znacz膮ce osi膮gni臋cia sekcji. Mistrzostwo Polski w Biegach Prze艂ajowych聽Olsztyn 1951 i Kalisz 1952 oraz srebrny medal na 800 m w Mistrzostwach Polski Senior贸w we Wroc艂awiu 1952 Czes艂awy Gryczki oraz Mistrzostwo i Rekord Polski w hali聽Zenona Fra艅czaka na Halowych Mistrzostwach Polski Senior贸w w Warszawie 1955, kt贸ry skoczy艂 7,17聽nale偶膮 do najwybitniejszych osi膮gni臋膰 tego okresu.
Wa偶nym etapem dla rozwoju warunk贸w do uprawiania lekkiej atletyki by艂a przebudowa ca艂ego obiektu lekkoatletycznego, zako艅czona w 1959 roku.
Dowodem uznania dla jako艣ci urz膮dze艅 i dobrej pracy organizacyjnej i szkoleniowej sekcji lekkiej atletyki, by艂o powierzenie w 1960 roku organizacji XIII Mistrzostw Polski Junior贸w.
Lata te to okres bardzo pr臋偶nej dzia艂alno艣ci sekcji. Wyr贸偶niaj膮cymi dzia艂aczami sekcji byli: 鈥Wac艂aw Urba艅ski, 鈥燛ugeniusz Lin, Alfred Grossman, Ryszard Kiszka聽oraz trener 鈥Janusz K艂os.
W nast臋pnym 10-leciu do wyr贸偶niaj膮cych si臋 zawodnik贸w sekcji nale偶膮: czo艂owy zawodnik kraju w biegu na 400 m pp艂聽Zdzis艂aw Zaj膮c, Gra偶yna Tychota, Janina Kazimierczak; Bogus艂aw Pelc, Adam Szczerbi艅ski.
W roku 1963 prac臋 trenersk膮 rozpocz膮艂 trener聽Benedykt Sobczy艅ski, a od 1964聽Stanis艂aw Anio艂 i Zdzis艂aw Zaj膮c.
Funkcj臋 kierownik贸w sekcji pe艂nili:聽鈥Wac艂aw Urba艅ski, 鈥Eugeniusz Lin, 鈥Ignacy Luboja艅ski, 鈥Gustaw Siry.
W latach 1970-1980 sekcja zaj臋艂a si臋 szerokim szkoleniem m艂odzie偶y, co zaowocowa艂o udzia艂em naszych zawodnik贸w w fina艂ach Og贸lnopolskiej Spartakiady M艂odzie偶y.
W roku 1976 sekcja awansuje do II ligi, w kt贸rej wyst臋powa艂a do chwili likwidacji sekcji w klubie.
W roku 1976 rozpoczyna prace trener聽Kazimierz Luchowski, natomiast z nowym sezonie 1977 prac臋 rozpocz膮艂 trener聽Jerzy Jakowski. Kierownictwo sekcji sprawowa艂 w tym czasie聽鈥Eugeniusz Lin i Janusz Jurys.
Po sukcesach zespo艂owych nast臋puj膮 sukcesy indywidualne. W tym czasie do czo艂贸wki krajowej zaliczali si臋:聽Maria Mazur, 鈥El偶bieta Sztaba,聽Marian Idziniak, Marek Machnicki, Ryszard K膮dzio艂ka, Jolanta Komsa, Henryk Mo艣cicki. W roku 1979 na Og贸lnopolskiej Spartakiadzie M艂odzie偶y, Genowefa Olejarz zdobywa z艂oty medal w rzucie oszczepem, startuj膮c r贸wnie偶 na Mistrzostwach Europy Junior贸w zaj臋艂a XII miejsce. W rok p贸藕niej z艂oty medal na OSM w biegach prze艂ajowych zdobywa聽Marek Kociuba聽w biegu na 5000 m, a srebrne medale w rzucie dyskiem zdobywaj膮:聽Genowefa Olejarz i Marek Machnicki.
W 1979 roku z pracy trenerskiej zrezygnowa艂 trener聽鈥Janusz K艂os.
Lata 1981 – 1982 by艂y ze wzgl臋du na sytuacje spo艂eczno – gospodarcz膮 w kraju bardzo trudne dla sportu i naszej sekcji, ale dzi臋ki du偶emu zaanga偶owaniu dzia艂aczy i trener贸w ci臋偶kie chwile zosta艂y przezwyci臋偶one i sekcja w tym 10-leciu uzyska艂a najlepsze wyniki na przestrzeni swojej dzia艂alno艣ci.
W roku 1983 z klubu odchodz膮 zas艂u偶eni dzia艂acze 鈥Eugeniusz Lin i trener koordynator sekcji Benedykt Sobczy艅ski tworz膮c nowy klub Sparta. Kierownikiem sekcji zostaje 鈥W艂adys艂aw Jarawka, a trener koordynatorem Stanis艂aw Anio艂. Pomimo rozbicia lekkiej atletyki na dwa kluby lekkoatletyczne osi膮gamy bardzo dobre wyniki zespo艂owe i indywidualne.
Rok 1987 by艂 najbogatszy w sukcesy zespo艂owe i indywidualne. Zawodnicy zdobyli 17 medali. Najwi臋kszy sukces indywidualny uzyska艂y聽Zofia Wolan i Anna B膮k聽startuj膮c w Halowych Mistrzostwach Europy oraz uzyskanie przez聽Zofie Wolan聽najlepszych wynik贸w w Polsce w chodzie na 3 i 5 km. Zesp贸艂 startowa艂 w finale o wej艣cie do I ligi zajmuj膮c IV miejsce na III awansuj膮ce, przegrywaj膮c minimalnie awans.
Na Og贸lnopolskiej Spartakiadzie M艂odzie偶y w Biegach Prze艂ajowych, biegacze zaj臋li I miejsce zespo艂owo w kategorii junior贸w starszych trzy razy z rz臋du. Du偶o zawodnik贸w uzyska艂o wyniki na klas臋 mistrzowsk膮 krajow膮 oraz pierwsz膮 i startowa艂o w reprezentacji kraju. Prezentacja medalist贸w Mistrzostw Polski w r贸偶nych kategoriach przedstawia艂a si臋 nast臋puj膮co:
- Genowefa Olejarz
- Jolanta Komsa
- Teresa Idec
- Marta Jakuszewska
- Miros艂awa Derylak
- Irena Olejarz
- Krystyna Sobi艂o
- Cecylia M艣cisz
- Marta 呕ukowska
- Maria Lewandowska
- Zofia Wolan
- Sztafeta.4 x 400 m juniorek: Marta Jakuszewska. El偶bieta Ja艣lanek, Anna Szymaszek, Cecylia M艣cisz,
- Leszek Beb艂o startowa艂 w Mistrzostwach 艢wiata Junior贸w w biegach prze艂ajowych i zaj膮艂 xx miejsce.
- Andrzej Gruba
- Marek Machnicki
- S艂awomir Cuper
- Wojciech Zieli艅ski
- Grzegorz Pizo艅
- Wojciech 呕uraw
- Dariusz Jurkowski
- Jan Bandyga
- Sztafeta 4 x 400 junior贸w m艂odszych: Pawe艂 Kubicki, Jacek Krupa, Mariusz Skowro艅ski, Krzysztof Ja艣lanek, Jacek Korczak
Rok 1988/89 zarz膮d sekcji dzia艂a艂 w sk艂adzie kierownik sekcji:鈥Gustaw Siry聽dzia艂acze:聽Janina Kazimierczak, Janusz Jurys, Zenon Jurkiewicz, Ryszard Lipka, Ryszard K膮dzio艂ka, 鈥W艂adys艂aw Jarawka. Stanis艂aw 艁a艅cucki, 鈥Zbigniew Pacura.
W 1990 roku kierownikiem sekcji zostaje聽Ryszard K膮dzio艂ka, a do kadry trenerskiej do艂膮cza nasz wychowanek聽Miros艂aw Barszcz. Z kadry zawodniczej do pracy zawodowej odchodz膮 klasowi zawodnicy.
Rok 1991 w dalszym ci膮gu trudna sytuacja gospodarcza kraju oraz klubu powa偶nie ograniczy艂a mo偶liwo艣ci dzia艂alno艣ci sekcji w takich wymiarach jak w poprzednich latach.
Kadr臋 trenersk膮 tworzyli聽Kazimierz Luchowski, Czes艂aw Paco艅, Anna 呕ak- B膮k, Miros艂aw Barszcz oraz Anio艂 Stanis艂aw.
Najwi臋ksze osi膮gni臋cia w tym okresie to start w Mistrzostwach Europy Junior贸w聽Marty 呕uchowskiej聽w chodzie sportowym, oraz rekord Polski聽Anny 艁opaciuch聽w kategorii 14 latk贸w w biegu na 1500 m.
W kolejnym roku 1992 w Letnich聽 Igrzyskach Olimpijskich udzia艂 bior膮 nasi wychowankowie reprezentuj膮cy inne kluby: Genowefa Olejarz聽w rzucie oszczepem oraz聽Leszek Beb艂o聽w biegu marato艅skim zajmuj膮c XX miejsce.
Sekcja ze wzgl臋du na 艣rodki finansowe stawia na szkolenie m艂odzie偶y. Pojawiaj膮 si臋 talenty, kt贸re ju偶 zdobywaj膮 medale:聽Gra偶yna Penc, Marta Stryjecka, Anna 艁opaciuch czy Marcin Nowak. Do kadry trenerskiej do艂膮czy艂 instruktor聽Jacek 艁yp.
Rok 1993. Do zarz膮du sekcji do艂膮czaj膮 nowi dzia艂acze聽Artur Behler聽oraz聽Piotr Anio艂. Ze szkoleniowc贸w do MKL Sparta odchodzi聽Kazimierz Luchowski. Najwi臋ksze sukcesy sportowe osi膮ga聽Gra偶yna Penc聽zdobywaj膮c 6 medali na MP,聽Marta Stryjecka聽3 i聽Anna 艁opaciuch聽3 na Mistrzostwach Polski Junior贸w w biegach prze艂ajowych. Klub zespo艂owo zajmuje I miejsce. W tym roku zorganizowany zostaje I Og贸lnopolski Uliczny Bieg Niepodleg艂o艣ci w dniu 11 listopada.
Rok 1994 jest najlepszym w historii sekcji lekkiej atletyki. Zawodnicy na Mistrzostwach Polski zdobyli 20 medali w r贸偶nych kategoriach wiekowych.
Gra偶yna Penc聽bra艂a udzia艂 w Mistrzostwach 艢wiata Junior贸w, gdzie w biegu na 800 m zdoby艂a IV miejsce odnosz膮c jeden z najwi臋kszych sukces贸w w historii klubu oraz startuj膮c w Pucharze Europy zaj臋艂a II miejsce w biegu na 1500 m.
Na Mistrzostwach Polski medale zdobyli聽Gra偶yna Penc聽8,聽Marta Stryjecka聽4,聽Anna 艁opaciuch聽4,聽Marta 呕ukowska聽3.
Z imprez masowych zorganizowano Og贸lnopolski Uliczny Bieg Hutnika oraz Bieg Niepodleg艂o艣ci. Sekcja LA Klubu jest wiod膮c膮 w wojew贸dztwie tarnobrzeskim.
Rok 1995. Do pracy w zarz膮dzie w艂膮cza si臋聽J贸zef Sowa, a kadra trenerska pracuje w starym sk艂adzie.
Do klubu powraca聽Leszek Beb艂o, kt贸ry uzyska艂 minimum na Igrzyska Olimpijskie w biegu marato艅skim, a jego wynik 2:09:42 to wyr贸wnany Rekord Polski, kt贸ry jest 10 na 艣wiecie. Du偶y sukces odnosi Anna 艁opaciuch聽startuj膮c na Mistrzostwach Europy Junior贸w w biegu na 1500 m oraz zdobywaj膮c 4 medale na MP. Na mistrzostwach tych medale zdobywaj膮:聽Agnieszka Andu艂a, Monika Ba艅ka, Marta Stryjecka聽w chodzie sportowym oraz聽Tadeusz Czuba聽w biegach. Sekcja pozyskuje sponsora PSS Spo艂em Stalowa Wola.
Rok 1996 jest to rok olimpijski gdzie w Atlancie na Igrzyskach Olimpijskich bierze udzia艂 w biegu marato艅skim聽 Leszek Beb艂o聽zajmuj膮c XVII miejsce, co jest ogromnym sukcesem zawodnika i sekcji.聽Anna 艁opaciuch聽bierze udzia艂 w Mistrzostwach 艢wiata Junior贸w w Sydney w biegu na 1500 m. W kraju na Mistrzostwach medale zdobywaj膮:聽Anna 艁opaciuch聽4,聽Marta Stryjecka,聽Katarzyna Grabowska, Agnieszka Andu艂a, Marcel 呕ukowski聽w chodzie i聽Leszek Beb艂o, Krzysztof Mudy聽w biegach.
W kolejnym roku 1997 聽Agnieszka Andu艂a聽startuje w Mistrzostwach Europy Junior贸w w chodzie na 10 km zajmuj膮c X miejsce, a na Mistrzostwach Polski zdoby艂a 4 medale. Ogromny sukces sekcji w kategorii senior贸w podczas Mistrzostw Polski w Biegach Prze艂ajowych聽Leszek Beb艂o聽oraz聽鈥Bogdan Dziuba聽zaj臋li czo艂owe miejsca co da艂o klubowi I miejsce zespo艂owo i mo偶liwo艣膰 startu w Klubowym Pucharze Europy w Portugalii. PZLA zaproponowa艂 nam start w klubowym Pucharze Europy w Portugalii, ale ze wzgl臋du na brak 艣rodk贸w finansowych nie wzi臋li艣my udzia艂u. Medale na MP zdobyli聽Ma艂gorzata Je偶,聽Tadeusz Czuba i Leszek Beb艂o聽w biegach.
Rok 1998 jest rokiem jubileuszowym 60-lecia klubu i jednocze艣nie ostatnim rokiem dzia艂alno艣ci sekcji lekkiej atletyki. Pomimo bardzo dobrych wynik贸w sportowych na stadionach w kraju i zagranica dzia艂acze klubu doszli do wniosku, 偶e wyniki sportowe w tym klubie s膮 spraw膮 drugorz臋dn膮 i nale偶y sekcj臋 rozwi膮za膰 lub przekaza膰 do innego klubu a偶eby kosztem tej sekcji ratowa膰 pi艂k臋 no偶n膮 i koszyk贸wk臋.
Nale偶y nadmieni膰, 偶e w tym czasie sekcja za osi膮gni臋te wyniki sportowe we wsp贸艂zawodnictwie dzieci i m艂odzie偶y otrzymywa艂a z Wojew贸dzkiej Federacji Sportu du偶o wi臋cej pieni臋dzy ni偶 wydawa艂a na jej dzia艂alno艣膰. Po wielu negocjacjach z zarz膮dem klubu o pozostaniu i reprezentowaniu barw Stali, nie uzyskano zgody. Zarz膮d sekcji podj膮艂 decyzje na wniosek聽Stanis艂awa Anio艂a聽o stworzeniu na bazie dotychczasowej sekcji Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA Stalowa Wola przy parafii M.B.K.P. W tym roku medale zdobyli:聽Gra偶yna Penc, Krzysztof Mudy, 鈥Marcel 呕ukowski, Ma艂gorzata Je偶 i Luiza Momot.
Podsumowuj膮c dorobek medalowy z okresu od 1979 do 1998 zawodnicy zdobyli 159 medali w tym 47 z艂otych, 69 srebrnych oraz 43 br膮zowych.
Zawodnicy reprezentowali kraj na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach 艢wiata, Mistrzostwach Europy, Pucharach 艢wiata i Europy w r贸偶nych kategoriach wiekowych.
Rekordzistk膮 zdobytych medali na MP jest聽Gra偶yna Penc, kt贸ra zdoby艂a 18 medali,聽Marta 呕ukowska聽14,聽Anna 艁opaciuch聽12,聽Anna B膮k聽11.