Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola przy parafii Matki Bożej Królowej Polski
Pod koniec listopada 1998 roku odbyło się w domu katechetycznym przy parafii MBKP w Stalowej Woli zebranie założycielskie. Wśród założycieli są byli zawodnicy, działacze, trenerzy rozwiązanej sekcji Lekkiej Atletyki ZKS Stal Stalowa Wola i sympatycy lekkiej atletyki. Podczas tego zebrania został uchwalony statut klubu oraz ustalony termin zebrania wyborczego.
W dniu 8 grudnia 1998 odbyły się wybory do zarządu klubu. Jest to data otwierająca nową historię tego klubu i lekkiej atletyki w Stalowej Woli. Na w/w zebraniu dokonano wyboru do honorowego zarządu klubu w składzie:
- ks. Edward Madej – Proboszcz parafii MBKP
- †Alfred Rzegocki – Prezydent Miasta Stalowej Woli
- Ryszard Kardasz – Prezes Zarządu HSW S.A.
- Adam Kuziora – Prezes Mostostalu S.A.
- Józef Kasperek – Prezes Elektrowni Stalowa Wola
Zarząd klubu został wybrany w następującym składzie:
- Stanisław Anioł – Prezes
- Janusz Jurys – V -ce prezes ds. organizacyjnych
- Aleksander Jankowski – V -ce-prezes ds. gospodarczych
- Jan Sibiga – skarbnik
- Kazimierz Baran – sekretarz
- Bronisław Hnatyk – członek
- Ryszard Kądziołka – członek
Komisja rewizyjna w składzie:
Artur Behler, Krzysztof Gądek, Zenon Jurkiewicz
Sąd koleżeński:
Sławomir Chyl, Stanisław Łańcucki, †Elżbieta Dul, Jerzy Kobylarz
KKS VICTORIA jest pierwszym katolickim klubem sportowym działającym na naszym terenie, a zasięg jego działalności nie ogranicza się do jednej parafii
Zadaniami statutowymi klubu jest popularyzacja sportu poprzez systematyczny trening, organizowanie zawodów, imprez klubowych, obozów sportowych w duchu katolickim. Treningi dla dzieci i młodzieży odbywają się na obiektach MOSiR przy ul. Hutniczej.
Zgodnie ze statutem po 4 letniej kadencji odbyły się wybory władz klubu. Wybrano Zarząd II kadencji w następującym składzie
- Stanisław Anioł – prezes
- Marian Krawczak – v-ce prezes ds. sportowych
- Jan Piestrak – v-ce prezes ds. gospodarczych
- Józef Sowa – skarbnik
- Ryszard Kądziołka – sekretarz
Kadrę trenerską stanowili:
- Mirosław Barszcz
- Jacek Łyp
- Stanisław Anioł
- Anna Kata od 2002 roku
Pomimo tak krótkiego stażu jako klub osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki sportowe. W okresie tym zawodnicy zdobyli 62 medale na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych z tego 20 złotych, 18 srebrnych, 24 brązowe.
Pierwszy medal dla klubu zdobyła Barbara Marchut w biegu na 200 m na HMPJ w Spale.Najczęściej na podium Mistrzostw polski stawała Monika Wiśniowska, która zdobyła 12 medali. Pozostali medaliści to: Barbara Kopeć, Małgorzata Jeż, Magdalena Paździor, Elżbieta Lepa, Luiza Momot, Dorota Dąbek, Anna Maziarz, Justyna Mudy, Monika Flis, Danuta Urbanik, Beata Matysiak, złote sztafety na OOM 4 x 400 m – (Sylwia Ziarno, Barbara Kasprowicz, Danuta Urbanik, Anna Brzezińska, Monika Flis), Jacek Kuźniar, Rafał Dyś, †Marcel Żukowski, Konrad Partyka, Artur Stopyra, Mariusz Mierzwa, Łukasz Juśko.
Zawodnicy reprezentowali kraj w meczach międzypaństwowych, Mistrzostwach Europy, Pucharze Europy i Świata.
W roku 2010 klub nasz okazał się najlepszym klubem w województwie podkarpackim zajmując I miejsce w wojewódzkim współzawodnictwie w lekkiej atletyce. Należy nadmienić, że w okresie 12 lat naszej działalności zajmowaliśmy 10 razy I miejsce. W biegach przełajowych jak również w lidze młodzików zajęliśmy I miejsce. Do największych indywidualnych osiągnięć sportowych zawodników należy zdobycie 2 złotych medali w biegu na 800 m na Mistrzostwach Polski Juniorów w hali Joanny Jóźwik oraz start w Mistrzostwach Świata w Kanadzie. W biegu na 800 m Joanna Jóźwik zajęła XI miejsce, natomiast sztafeta 4 x 400 m z jej udziałem zajęła VIII miejsce. Kolejnym dużym sukcesem jest zdobycie przez Stanisława Łańcuckiego złotego medalu w biegu na 3000 m z przeszkodami na Mistrzostwach Europy Weteranów na Węgrzech. Po perypetiach związanych z kontuzją Danuta Urbanik na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 m zdobyła złoty medal, a w biegu na 800 m srebrny, tym samym potwierdzając swoja klasę w Polsce. Bardzo miłą niespodzianka było zdobycie przez Adama Małka złotego medalu na nieoficjalnych Mistrzostwach Młodzików w ramach Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego oraz zdobycie przez sztafetę 4 x 400 m w składzie: Maria Serafin, Diana Bak, Katarzyna Lis, Joanna Jóźwik złotego medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Podczas XXII Międzynarodowej Parafiady w Warszawie nasza reprezentacja zajęła I miejsce. Zawodnicy na Mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 7 medali w tym 5 złotych.Kolejny duży sukces odnieśliśmy we współzawodnictwie trenerów. Trener Stanisław Anioł zajął pierwsze miejsce natomiast trener Mirosław Barszcz drugie.
Zarząd III kadencji w następującym składzie
- Stanisław Anioł – prezes
- Zdzisław Gawęcki – v-ce prezes ds. sportowych
- Piotr Serafin – v-ce prezes ds. gospodarczych
- Józef Sowa – skarbnik
- Ryszard Kądziołka – sekretarz
Komisja Rewizyjna:
1. Artur Behler
2. Stanisław Łańcucki
3. Adam Wiśniowski
Sąd Kożeński:
Sławomir Chyl
Piotr Anioł
Anna Żak
Największe sukcesy zespołowe to: 6 razy pierwsze miejsce w punktacji zespołowej na Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie, 4 razy pierwsze miejsce w punktacji zespołowej na MPJ i OOM w biegach przełajowych oraz 10 razy jako najlepszy klub lekkoatletyczny w województwie podkarpackim, a w współzawodnictwie wojewódzkim interdyscyplinarnym klub nasz jedno sekcyjny plasuje się na miejscach od II do IV.
Zarząd IV kadencji KKS Victoria Stalowa Wola
Prezes: Stanisław Anioł
v-ce prezes: Piotr Serafin
v-ce prezes: Ryszard Drobny
skarbnik: Józef Sowa
sekretarz: Ryszard Kądziołka
Komisja Rewizyjna w składzie:
Adam Wiśniowski – Przewodniczący
Stanisław Łańcucki
†Bogdan Dziuba
Sąd Koleżeński w składzie:
Elżbieta Kulpa – Przewodnicząca
Anna Żak -Z-ca przewodniczącej
Piotr Anioł – sekretarz
Oprócz bardzo dobrych wyników sportowych klub nasz organizuje w ciągu roku około 20 imprez masowych dla dzieci, młodzieży i społeczeństwa Stalowej Woli i regionu. Najważniejsze to: Międzynarodowy Uliczny Bieg Hutnika obecnie Bieg Konstytucji 3-go Maja oraz Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości, Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w LA, Parafiady, Czwartki LA – 10 razy w roku, Grand Prix w Biegach przełajowych, Mistrzostwa Powiatu Młodzików.
W okresie 14 lat istnienia Klubu zawodnicy zdobyli 105 medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych z tego 37 złotych, 32 srebrnych, 36 brązowe.
W 2007 roku Danuta Urbanik wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegach przełajowych w Toro Hiszpania. Stanisław Łańcucki wywalczył 2 srebrne medale Mistrzostw Świata Weteranów na 3000 m z przeszkodami M-50 w Lahti Finlandia 2009 r. i Sakramento USA 2011 roku oraz złoty medal Mistrzostw Europy Weteranów Nyiregyhaza Węgry 2010 r.
Kadrę trenerską stanowią:
- Mirosław Barszcz
- Jacek Łyp
- Stanisław Anioł
- Monika Wiśniowska
- Bogusław Tutka
- Marcin Malecki
- Grzegorz Stromiński
Multimedalistką jest Danuta Urbanik która zdobyła 25 medali Mistrzostw Polski i srebrny medal Mistrzostw Europy. Monika Flis zdobyła 15 medali Mistrzostw Polski, Monika Wiśniowska zdobyła 12 medali Mistrzostw Polski oraz Joanna Jóźwik z 9 medalami Mistrzostw Polski. Trzy zawodniczki Monika Flis, Joanna Jóżwik, Danuta Urbanik startowały w 2011 roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Ostrawie.
W roku 2012 zawodnicy brali udział we wszystkich imprezach rangi mistrzowskiej, województwa oraz Polski w hali, przełajach oraz letnich. Pomimo nie najlepszych warunków treningowych w zimie i lecie zawodnicy osiągnęli dobre wyniki sportowe. Zawodnicy zdobyli 46 klas sportowych a to: kM- 1, kl. I – 3, II kl. – 6, III kl. – 16, IV kl. – 10, V kl. – 10 oraz 10 medali na -Mistrzostwach Polski różnych kategorii 2 złote, 3 srebrne , 5 brązowych oraz 2 na MP Weteranów i 1 na Mistrzostwach Europy Weteranów.
Do największych osiągnięć sportowych zawodników należą:
Danuta Urbanik zdobycie na Mistrzostwach Polski Seniorów 2 brązowych medali w biegu na 800 i 1500 m oraz starty w kraju i zagranicą w celu uzyskania minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Startowała na Uniwersjadzie w Chinach gdzie zajęła 11 miejsce w biegu na 800 m.
Joanna Jóźwik zdobycie srebrnego medalu w biegu na 800 m na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Anna Wójcik zdobycie złotego medalu w biegu na 4 km na Mistrzostwach Polski Juniorów w przełajach oraz na letnich złotego w biegu na 5000 m i brązowego na 3000 m.
Bartłomiej Stój na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rzucie dyskiem srebrny medal. Na tej samej imprezie zdobycie brązowego medalu w biegu sztafetowym 4×400 m w składzie: Beata Krawiec, Marta Maślach, Agata Brzóska, Klaudia Chmielowska.
Oliwia Pakuła srebrny medal w biegu na 600 m na Mistrzostwach Polski Młodzików.
Pęcak Kamil brązowy medal w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
Stanisław Łańcucki srebrny medal w biegu na 3000 m z przeszkodami i V miejsce w biegu na 1500 m na Mistrzostwach Europy weteranów M-50 oraz na Mistrzostwach Polski złotego w biegu na 3000 z przeszkodami oraz srebrnego na 5000 m.
Dobrą promocją Klubu były starty w kraju i zagranicą w biegach ulicznych Bogdana Dziuby.
W prowadzonym współzawodnictwie sportowym trenerów Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Stanisław Anioł zajął II miejsce, a Mirosław Barszcz III m-ce, Jacek Łyp V m-ce.
Zarząd V kadencji KKS Victoria Stalowa Wola
Prezes: Stanisław Anioł
v-ce prezes: Piotr Serafin
v-ce prezes: Andrzej Gargaś
skarbnik: Józef Sowa
sekretarz: Ryszard Kądziołka
Komisja Rewizyjna w składzie:
Adam Wiśniowski – Przewodniczący
Stanisław Łańcucki -Z-ca przewodniczącego
†Bogdan Dziuba – sekretarz
Sąd Koleżeński w składzie:
Anna Miller – Przewodnicząca
Danuta Urbanik -Z-ca przewodniczącej
Piotr Anioł – sekretarz
Rys historyczny Sekcji Lekkiej Atletyki w okresie 60 lecia Zakładowego Klubu Sportowego Stal Stalowa Wola
Tradycje lekkoatletyczne w Stalowej Woli – sięgają czasów przedwojennych kiedy to w maju 1939 roku, z okazji Dnia Hutnika zorganizowano biegi uliczne.
Sekcja lekkiej atletyki została założona wiosną 1946 roku przez Aleksandra Klarczyńskiego i Mariana Szynkiewicza. Zorganizowano nabór młodzieży, która chętnie garnęła się do uprawiania sportu. Przystąpiono również do budowy bieżni. Pierwszym trenerem został były zawodnik „POGONI” Lwów – Władysław Niemiec -mieszkaniec Charzewic. Pierwsza grupa stalowowolskich lekkoatletów występowała na zawodach już w tym samym roku w Przeworsku, Jarosławiu i Przemyślu. Wtedy objawiły się talenty sportowe biegaczy Stefana Dąbrowskiego i Mariana Madeja.W roku 1953 trenerem zostaje rekordzista kraju i olimpijczyk Wacław Gąssowski, który na rok przyjechał do Stalowej Woli, gdzie organizował od podstaw sekcję lekkoatletyki, ale jednocześnie brał udział w tzw. „Eksperymencie CRZZ”, prowadząc szkolenie na obozach Centralnej Rady Związków Zawodowych.
Pomimo bardzo skromnej bazy dla uprawiania lekkiej atletyki osiągnięte w tym czasie rezultaty do dziś stanowią znaczące osiągnięcia sekcji. Mistrzostwo Polski w Biegach Przełajowych Olsztyn 1951 i Kalisz 1952 oraz srebrny medal na 800 m w Mistrzostwach Polski Seniorów we Wrocławiu 1952 Czesławy Gryczki oraz Mistrzostwo i Rekord Polski w hali Zenona Frańczaka na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie 1955, który skoczył 7,17 należą do najwybitniejszych osiągnięć tego okresu.
Ważnym etapem dla rozwoju warunków do uprawiania lekkiej atletyki była przebudowa całego obiektu lekkoatletycznego, zakończona w 1959 roku.
Dowodem uznania dla jakości urządzeń i dobrej pracy organizacyjnej i szkoleniowej sekcji lekkiej atletyki, było powierzenie w 1960 roku organizacji XIII Mistrzostw Polski Juniorów.
Lata te to okres bardzo prężnej działalności sekcji. Wyróżniającymi działaczami sekcji byli: †Wacław Urbański, †Eugeniusz Lin, Alfred Grossman, Ryszard Kiszka oraz trener †Janusz Kłos.
W następnym 10-leciu do wyróżniających się zawodników sekcji należą: czołowy zawodnik kraju w biegu na 400 m ppł Zdzisław Zając, Grażyna Tychota, Janina Kazimierczak; Bogusław Pelc, Adam Szczerbiński.
W roku 1963 pracę trenerską rozpoczął trener Benedykt Sobczyński, a od 1964 Stanisław Anioł i Zdzisław Zając.
Funkcję kierowników sekcji pełnili: †Wacław Urbański, †Eugeniusz Lin, †Ignacy Lubojański, †Gustaw Siry.
W latach 1970-1980 sekcja zajęła się szerokim szkoleniem młodzieży, co zaowocowało udziałem naszych zawodników w finałach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży.
W roku 1976 sekcja awansuje do II ligi, w której występowała do chwili likwidacji sekcji w klubie.
W roku 1976 rozpoczyna prace trener Kazimierz Luchowski, natomiast z nowym sezonie 1977 pracę rozpoczął trener Jerzy Jakowski. Kierownictwo sekcji sprawował w tym czasie †Eugeniusz Lin i Janusz Jurys.
Po sukcesach zespołowych następują sukcesy indywidualne. W tym czasie do czołówki krajowej zaliczali się: Maria Mazur, †Elżbieta Sztaba, Marian Idziniak, Marek Machnicki, Ryszard Kądziołka, Jolanta Komsa, Henryk Mościcki. W roku 1979 na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, Genowefa Olejarz zdobywa złoty medal w rzucie oszczepem, startując również na Mistrzostwach Europy Juniorów zajęła XII miejsce. W rok później złoty medal na OSM w biegach przełajowych zdobywa Marek Kociuba w biegu na 5000 m, a srebrne medale w rzucie dyskiem zdobywają: Genowefa Olejarz i Marek Machnicki.
W 1979 roku z pracy trenerskiej zrezygnował trener †Janusz Kłos.
Lata 1981 – 1982 były ze względu na sytuacje społeczno – gospodarczą w kraju bardzo trudne dla sportu i naszej sekcji, ale dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy i trenerów ciężkie chwile zostały przezwyciężone i sekcja w tym 10-leciu uzyskała najlepsze wyniki na przestrzeni swojej działalności.
W roku 1983 z klubu odchodzą zasłużeni działacze †Eugeniusz Lin i trener koordynator sekcji Benedykt Sobczyński tworząc nowy klub Sparta. Kierownikiem sekcji zostaje †Władysław Jarawka, a trener koordynatorem Stanisław Anioł. Pomimo rozbicia lekkiej atletyki na dwa kluby lekkoatletyczne osiągamy bardzo dobre wyniki zespołowe i indywidualne.
Rok 1987 był najbogatszy w sukcesy zespołowe i indywidualne. Zawodnicy zdobyli 17 medali. Największy sukces indywidualny uzyskały Zofia Wolan i Anna Bąk startując w Halowych Mistrzostwach Europy oraz uzyskanie przez Zofie Wolan najlepszych wyników w Polsce w chodzie na 3 i 5 km. Zespół startował w finale o wejście do I ligi zajmując IV miejsce na III awansujące, przegrywając minimalnie awans.
Na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych, biegacze zajęli I miejsce zespołowo w kategorii juniorów starszych trzy razy z rzędu. Dużo zawodników uzyskało wyniki na klasę mistrzowską krajową oraz pierwszą i startowało w reprezentacji kraju. Prezentacja medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach przedstawiała się następująco:
- Genowefa Olejarz
- Jolanta Komsa
- Teresa Idec
- Marta Jakuszewska
- Mirosława Derylak
- Irena Olejarz
- Krystyna Sobiło
- Cecylia Mścisz
- Marta Żukowska
- Maria Lewandowska
- Zofia Wolan
- Sztafeta.4 x 400 m juniorek: Marta Jakuszewska. Elżbieta Jaślanek, Anna Szymaszek, Cecylia Mścisz,
- Leszek Bebło startował w Mistrzostwach Świata Juniorów w biegach przełajowych i zajął xx miejsce.
- Andrzej Gruba
- Marek Machnicki
- Sławomir Cuper
- Wojciech Zieliński
- Grzegorz Pizoń
- Wojciech Żuraw
- Dariusz Jurkowski
- Jan Bandyga
- Sztafeta 4 x 400 juniorów młodszych: Paweł Kubicki, Jacek Krupa, Mariusz Skowroński, Krzysztof Jaślanek, Jacek Korczak
Rok 1988/89 zarząd sekcji działał w składzie kierownik sekcji:†Gustaw Siry działacze: Janina Kazimierczak, Janusz Jurys, Zenon Jurkiewicz, Ryszard Lipka, Ryszard Kądziołka, †Władysław Jarawka. Stanisław Łańcucki, †Zbigniew Pacura.
W 1990 roku kierownikiem sekcji zostaje Ryszard Kądziołka, a do kadry trenerskiej dołącza nasz wychowanek Mirosław Barszcz. Z kadry zawodniczej do pracy zawodowej odchodzą klasowi zawodnicy.
Rok 1991 w dalszym ciągu trudna sytuacja gospodarcza kraju oraz klubu poważnie ograniczyła możliwości działalności sekcji w takich wymiarach jak w poprzednich latach.
Kadrę trenerską tworzyli Kazimierz Luchowski, Czesław Pacoń, Anna Żak- Bąk, Mirosław Barszcz oraz Anioł Stanisław.
Największe osiągnięcia w tym okresie to start w Mistrzostwach Europy Juniorów Marty Żuchowskiej w chodzie sportowym, oraz rekord Polski Anny Łopaciuch w kategorii 14 latków w biegu na 1500 m.
W kolejnym roku 1992 w Letnich Igrzyskach Olimpijskich udział biorą nasi wychowankowie reprezentujący inne kluby: Genowefa Olejarz w rzucie oszczepem oraz Leszek Bebło w biegu maratońskim zajmując XX miejsce.
Sekcja ze względu na środki finansowe stawia na szkolenie młodzieży. Pojawiają się talenty, które już zdobywają medale: Grażyna Penc, Marta Stryjecka, Anna Łopaciuch czy Marcin Nowak. Do kadry trenerskiej dołączył instruktor Jacek Łyp.
Rok 1993. Do zarządu sekcji dołączają nowi działacze Artur Behler oraz Piotr Anioł. Ze szkoleniowców do MKL Sparta odchodzi Kazimierz Luchowski. Największe sukcesy sportowe osiąga Grażyna Penc zdobywając 6 medali na MP, Marta Stryjecka 3 i Anna Łopaciuch 3 na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach przełajowych. Klub zespołowo zajmuje I miejsce. W tym roku zorganizowany zostaje I Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości w dniu 11 listopada.
Rok 1994 jest najlepszym w historii sekcji lekkiej atletyki. Zawodnicy na Mistrzostwach Polski zdobyli 20 medali w różnych kategoriach wiekowych.
Grażyna Penc brała udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie w biegu na 800 m zdobyła IV miejsce odnosząc jeden z największych sukcesów w historii klubu oraz startując w Pucharze Europy zajęła II miejsce w biegu na 1500 m.
Na Mistrzostwach Polski medale zdobyli Grażyna Penc 8, Marta Stryjecka 4, Anna Łopaciuch 4, Marta Żukowska 3.
Z imprez masowych zorganizowano Ogólnopolski Uliczny Bieg Hutnika oraz Bieg Niepodległości. Sekcja LA Klubu jest wiodącą w województwie tarnobrzeskim.
Rok 1995. Do pracy w zarządzie włącza się Józef Sowa, a kadra trenerska pracuje w starym składzie.
Do klubu powraca Leszek Bebło, który uzyskał minimum na Igrzyska Olimpijskie w biegu maratońskim, a jego wynik 2:09:42 to wyrównany Rekord Polski, który jest 10 na świecie. Duży sukces odnosi Anna Łopaciuch startując na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu na 1500 m oraz zdobywając 4 medale na MP. Na mistrzostwach tych medale zdobywają: Agnieszka Anduła, Monika Bańka, Marta Stryjecka w chodzie sportowym oraz Tadeusz Czuba w biegach. Sekcja pozyskuje sponsora PSS Społem Stalowa Wola.
Rok 1996 jest to rok olimpijski gdzie w Atlancie na Igrzyskach Olimpijskich bierze udział w biegu maratońskim Leszek Bebło zajmując XVII miejsce, co jest ogromnym sukcesem zawodnika i sekcji. Anna Łopaciuch bierze udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Sydney w biegu na 1500 m. W kraju na Mistrzostwach medale zdobywają: Anna Łopaciuch 4, Marta Stryjecka, Katarzyna Grabowska, Agnieszka Anduła, Marcel Żukowski w chodzie i Leszek Bebło, Krzysztof Mudy w biegach.
W kolejnym roku 1997 Agnieszka Anduła startuje w Mistrzostwach Europy Juniorów w chodzie na 10 km zajmując X miejsce, a na Mistrzostwach Polski zdobyła 4 medale. Ogromny sukces sekcji w kategorii seniorów podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych Leszek Bebło oraz †Bogdan Dziuba zajęli czołowe miejsca co dało klubowi I miejsce zespołowo i możliwość startu w Klubowym Pucharze Europy w Portugalii. PZLA zaproponował nam start w klubowym Pucharze Europy w Portugalii, ale ze względu na brak środków finansowych nie wzięliśmy udziału. Medale na MP zdobyli Małgorzata Jeż, Tadeusz Czuba i Leszek Bebło w biegach.
Rok 1998 jest rokiem jubileuszowym 60-lecia klubu i jednocześnie ostatnim rokiem działalności sekcji lekkiej atletyki. Pomimo bardzo dobrych wyników sportowych na stadionach w kraju i zagranica działacze klubu doszli do wniosku, że wyniki sportowe w tym klubie są sprawą drugorzędną i należy sekcję rozwiązać lub przekazać do innego klubu ażeby kosztem tej sekcji ratować piłkę nożną i koszykówkę.
Należy nadmienić, że w tym czasie sekcja za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie dzieci i młodzieży otrzymywała z Wojewódzkiej Federacji Sportu dużo więcej pieniędzy niż wydawała na jej działalność. Po wielu negocjacjach z zarządem klubu o pozostaniu i reprezentowaniu barw Stali, nie uzyskano zgody. Zarząd sekcji podjął decyzje na wniosek Stanisława Anioła o stworzeniu na bazie dotychczasowej sekcji Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA Stalowa Wola przy parafii M.B.K.P. W tym roku medale zdobyli: Grażyna Penc, Krzysztof Mudy, †Marcel Żukowski, Małgorzata Jeż i Luiza Momot.
Podsumowując dorobek medalowy z okresu od 1979 do 1998 zawodnicy zdobyli 159 medali w tym 47 złotych, 69 srebrnych oraz 43 brązowych.
Zawodnicy reprezentowali kraj na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharach Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.
Rekordzistką zdobytych medali na MP jest Grażyna Penc, która zdobyła 18 medali, Marta Żukowska 14, Anna Łopaciuch 12, Anna Bąk 11.